Back

Підготовче відділення Миколаївського національного аграрного університету для іноземних громадян та осіб без громадянства є структурним підрозділом МНАУ і діє відповідно до чинного законодавства України. Правовою підставою створення підготовчого відділення є стаття 30 Закону України «Про вищу освіту».

Програма доуніверситетської підготовки дозволить адаптувати отримані знання до освітньої системи України. Успішне закінчення навчання на Підготовчому відділенні є гарантом вступу Миколаївського національного аграрного університету або будь-якого іншого закладу вищої освіти України.

Доуніверситетська підготовка складається з двох циклів:

І цикл – мовна підготовка

ІІ цикл – вивчення загальних дисциплін.

Завданнями підготовчого відділення є пошук, розвиток і підтримка слухачів підготовчого відділення з кола іноземних громадян; їх підготовка здійснюється за такими напрямками:

  • інженерний,
  • інженерно-технічний,
  • технічний,
  • економічний.

Організація навчально-виховного процесу здійснюється на належному науковому і методичному рівнях.

Для вступу на підготовче відділення для іноземних громадян ( українська мова навчання) кандидат на навчання повинен отримати офіційне запрошення на навчання для в’їзду в Україну.

Як отримати запрошення на навчання?

  • заповнити заяву-анкету і переслати електронною поштою в НДЦ міжнародного співробітництва та правового забезпечення МНАУ з проханням про вступ до університету;
  • оформити письмову згоду на обробку персональних даних;
  • надіслати копію паспорта (повне ім’я, громадянство, дата народження, номер паспорта, адреса постійного місця проживання) англійською мовою;
  • надіслати копію документа про освіту з переліком вивчених дисциплін і оцінок англійською мовою.

 

Після прибуття на навчання іноземці повинні подати до Відділу по роботі з іноземними громадянами легалізовані в установленому порядку такі документи:

  • оригінал і переклад першої сторінки паспорта (прізвище, ім’я) українською мовою, завірений нотаріально в Україні;
  • оригінал і копію документа про освіту та отримані з навчальних дисциплін оцінки (атестат або диплом), перекладений українською мовою і завірений нотаріально в Україні;

Після зарахування на навчання іноземці у НДЦ міжнародного співробітництва та правового забезпечення повинні:

  • оформити договір про надання освітньої послуги (навчання);
  • внести плату за навчання;
  • продовжити термін перебування в Україні;
  • здійснити процедуру нострифікації документів про освіту в Міністерстві освіти і науки України протягом першого семестру.

Продовження терміну перебування в Україні проводиться в органах державної міграційної служби на підставі письмового звернення Університету, який готує НДЦ міжнародного співробітництва та правового забезпечення. Звернення подається не пізніше трьох робочих днів з дати подання іноземцем свого національного паспорта (або документа, що його замінює) до Університету.

Примітка. Зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину терміном до одного року можна замінити договором добровільного страхування відповідальності за відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням рішення про видворення за межі України. Такий договір оформлюється через Відділ по роботі з іноземними громадянами.

Студентам Миколаївського національного аграрного університету надається гуртожиток.

В’їзд і зарахування на навчання на підготовче відділення для іноземців здійснюється протягом усього року.

Термін навчання на підготовчому відділенні – 10 місяців.

Після виконання навчального плану та успішного складання сесії слухач підготовчого відділення одержує свідоцтво про закінчення підготовчого відділення. Свідоцтво державного зразка, отримане іноземцем, дозволяє випускнику підготовчого відділення продовжити навчання у Миколаївському національному аграрному університеті, а також у будь-якому ЗВО України.

Якщо іноземець не опанує мови на належному рівні і не здасть сесію на підготовчому відділенні, він має право на продовження навчання в наступному році.

Іноземці, які мають свідоцтво про закінчення підготовчого відділення іншого вищого навчального закладу України, зараховуються на перший курс університету на вакантні місця за результатами співбесіди.