Прийом іноземців на навчання здійснюється Миколаївським національним аграрним університетом на основі ліцензії.
До МНАУ приймаються іноземні громадяни без обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України № 1541 від 01.11.2013 у редакції Наказу Міністерства освіти і науки України від 11.08.2017 № 1167 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства» прийом іноземців на навчання здійснюється на підставі:
- міжнародних договорів України;
- загальнодержавних програм;
- договорів, підписаних вищими навчальними закладами з юридичними та фізичними особами.
Документи, необхідні для оформлення запрошення на навчання:
- копія першої сторінки закордонного паспорта, завіреного нотаріально в країні походження (повне ім’я, громадянство, дата народження, номер паспорта, адреса постійного місця проживання);
- копія документа про середню освіту з переліком вивчених дисциплін і оцінками;
- копія медичної довідки про стан здоров’я.
Університет розглядає отримані документи і при відповідності документів встановленим вимогам висилає кандидату оригінал запрошення на навчання.
Для отримання в’їзної візи Вам слід звернутися до найближчого Посольства України у своїй або в сусідній країні із заявою про отримання в’їзної візи, приклавши до заяви запрошення на навчання в Миколаївському національному аграрному університеті.
Для громадян Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Монголії, Російської Федерації, Таджикистану і Узбекистану запроваджено безвізовий режим в’їзду в Україну.
Іноземні громадяни, які отримали візу в Україну, повинні повідомити про дату свого прибуття та номер рейсу літака для забезпечення їхньої зустрічі в аеропорту представником ВНЗ.
Документи, необхідні для вступу до Миколаївського національного аграрного університету:
а) анкета встановленого зразка;
б) копія документа про освіту та одержані оцінки (бали) за вивченими предметів;
в) документ про відсутність ВІЛ-інфекції;
г) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не пізніше ніж за два місяці до від’їзду на навчання в Україну;
д) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (крім іноземців, що прибули з країн, з якими підписані угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);
е) копія документа про народження;
ж) 6 фотокарток розміром 60х40 мм;
з) зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину терміном до одного року;
і) міграційна карта, заповнена при перетині кордону України, з позначенням мети поїздки «Навчання» (тільки для громадян країн з безвізовим режимом в’їзду в Україну).
Документи, зазначені в пунктах б, г, е, повинні бути завірені відповідно до законодавства країни їх видачі та легалізовані у встановленому порядку.
Прийом іноземців на навчання згідно міжнародних договорів та загальнодержавних програм здійснюється в порядку, передбаченому цими документами.
При прийомі на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних ступенів бакалавра та/або магістра обов’язковою є процедура нострифікації документів про вже отриманої за кордоном освітньої (освітньо-кваліфікаційної) ступеня Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України в установленому порядку. Нострифікація цих документів здійснюється в період першого року навчання.
Прийом іноземних громадян приймальною комісією здійснюється на підставі співбесіди з профільного предмету.
Бакалавр (освітній ступінь, що здобувається на першому рівні вищої освіти та присвоюється здобувачеві вищої освіти закладом вищої освіти за результатами успішного виконання освітньо-професійної програми):
Магістр (освітній ступінь, що здобувається на другому рівні вищої освіти та присвоюється здобувачеві вищої освіти закладом вищої освіти у результаті успішного виконання відповідної освітньої програми. Ступінь «Магістр» здобувається за освітньо-професійною або за освітньо-науковою програмою. Обсяг освітньо-професійної програми підготовки магістра становить 90 кредитів ECTS, обсяг освітньо-наукової програми – 120 кредитів ECTS. Особа має право здобувати ступінь «Магістр» за умови наявності в неї ступеня «Бакалавр»):
Аспірантура (освітній і водночас перший науковий ступінь, що здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня «Магістр». Ступінь доктора філософії присуджується спеціалізованою вченою радою закладу вищої освіти або наукової установи в результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді):
- Менеджмент
- Агрономія